Geri Dön

Brandalama

Brandalama

Brandalama işlemi, taşımacılıkta gabari dışı yüklerin, uluslararası standartların dışında olan ve boyutları nedeniyle normal konteynerlere veya taşıma araçlarına sığmayan yüklerin, dış etkenlerden korunması için uygulanan bir yöntemdir. Brandalama işlemi genellikle özel olarak üretilmiş branda ve ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Brandalama işlemi için belirli boyutlara ve ağırlıklara sahip brandalar seçilir ve yükün ölçülerine göre özel olarak hazırlanır.

Brandalama uygulamalarını başlıca ikiye ayrılmaktadır; Açık yük branda uygulamaları Open Top – O/H (taşımalı), konteyner uygulamaları. Yükün güvenliği için branda tercihi yaparken sadece fiyat değil aynı zamanda kullanılan malzemenin kalitesine ve uygulama ekibinin tecrübesine de dikkat edilmesi gerekmektedir.

Açık Yük Branda Uygulamaları

Gabari dışı ve boyutları büyük yüklerin taşınmasında kullanılan özel brandalarla yükün üstünü kaplayarak koruma sağlayan bir yöntemdir. Bu uygulamada yük, zorlu hava koşullarından etkilenmeden güvenli bir şekilde taşınır. Profesyonel saha ekipleri, yükün ölçülerine uygun olarak brandalama işlemini özenle planlar ve uygular, böylece taşıma sürecinde herhangi bir hasar riski minimize edilir.

Taşımalı Konteyner Brandalama Uygulamaları

Gabari dışı ve boyutları büyük yüklerin özel olarak tasarlanmış konteynerlere yerleştirilerek taşınmasını sağlayan yöntemdir. Bu uygulamada konteynerler, yükün boyutlarına göre özel olarak hazırlanır ve güvenli bir şekilde yüklenir. Uzman saha ekipleri, konteynerlerin doğru şekilde brandalanmasını planlar ve uygular, böylece taşıma sırasında yükün güvenliği ve stabilitesi sağlanır.

konteyner brandalama

Yükleriniz Bizimle Güvende

Sağladığımız hizmetler hakkında detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Bizi Arayın
× Whatsapp